Savcılık Suç Duyurusu Dilekçe Örneği

Av.Naciozkan

Suç duyurusu, bir kişinin, işlenen bir suçun soruşturulması ve faillerinin cezalandırılması için yetkili makamlara başvurmasıdır. Suç duyurusu, yazılı veya sözlü olarak yapılabilir.

Suç duyurusu, ilgili Cumhuriyet Başsavcılığına yapılır. Suç duyurusu dilekçesi, Cumhuriyet Başsavcılığına hitaben yazılmalıdır. Dilekçede, suçun işlendiği yer ve zaman, suçun faili veya failleri, suçun mağduru veya mağdurları, suçun niteliği ve suçun delilleri belirtilmelidir.

Suç duyurusu, Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından incelenir. Cumhuriyet Başsavcılığı, suç duyurusunu haklı bulursa, soruşturma başlatır. Soruşturma sonucunda, suçun işlendiği tespit edilirse, fail veya faillere dava açılır.

Savcılık Suç Duyurusu Dilekçe Örneği

ADANA CUMHURİYET SAVCILIĞI MAKAMINA


MÜŞTEKİ     :
VEKİLİ         : AV NUH NACİ ÖZKAN-ADRES ANTETTEDİR.
ŞÜPHELİ      : 
SUÇ                :Tehdit(TCK m.106), Hakaret(TCK m.125)
SUÇ TARİHİ: 04.08.2022
AÇIKLAMALAR :

    Şüpheli                                     ile müşteki müvekkilim, müştekinin kuzeni ile sosyal medya üzerinden tanışıp sevgili olduklarından dolayı tanımaktadır. Şüpheli ile 18 yaşından küçük olan kuzeni                               Arasında şüphelinin çıplak fotoğraf ve video göndererek ondandan çıplak fotoğraf ve videolar atması için ikna etmeye çalışmış. Bu sebeple 04/08/2022 tarihinde  şüpheliye ait                            numaralı hat ile yapılan görüşmede  yanında kuzeni olan                                                          duyacağı şekilde telefonu hoparlöre almış, müşteki ve ailesi için ”GEREKİRSE HEPİNİZİ ÖLDÜRÜRÜM BENİM İŞİME KARIŞAMAZSINIZ,  ONU KAÇIRIRIM YİNEDE ALIRIM” diyerek müvekkilim ve ailesine karşı tehdit ve hakaret suçlarını işlemiştir. 
    Şüpheli bildiğimiz kadarıyla                                                                   olarak görev yapmaktadır. Bir Cami imamının 18 yaşından küçük bir kıza çıplak fotoğraf ve videolarını atması, sürekli telefonla arayarak cinsel konular hakkında konuşması gerek toplum yapısı gerek ise bir din adamına yakışan bir tavır değildir.

DELİLLER : Tanıklar ve her tür delil

HUKUKİ SEBEPLER : TCK. md. 106,TCK. md. 125 ve ilgili mevzuat.

TALEP SONUCU : Yukarıda arz etmiş olduğumuz nedenlerle müvekkilimi sürekli olarak tehdit eden şüpheli                                 hakkında şartlı tehdit ve ölümle tehdit suçlarından gerekli soruşturmanın yapılarak hakkında dava açılmasını, benim ve ailemin can güvenliği için soruşturmanın tutuklu olarak sürdürülmesini saygılarımla arz ve talep ederim. 11.08.2022


                                                                                                                                        Müşteki Vekili
                                                                                                                                AV NUH NACİ ÖZKAN
                                                                                                                                         e-imzalı 

Yorum yapın

Hemen Ara