Adana Ticaret Avukatı

Adana Ticaret Avukatı olarak sizlere Ticaret hukuku konusunda hizmet veriyoruz. Ticaret hukuku, genellikle karmaşık ve hassas bir durum olması nedeniyle, bu alanda uzman bir avukatın desteği büyük önem taşır. Bu noktada, sizlere deneyimli ve bilgili bir Ticaret avukatı olarak yardımcı olabiliriz.

Adana Ticari Avukatlar olarak, size en iyi hizmeti sunmak için buradayız. Ticaret Hukuku konusunda herhangi bir sorunuz veya endişeniz varsa, lütfen bize ulaşınız.

Adana Ticaret Avukatı Naci Özkan - Ozkanogluhukuk.com
Adana Ticaret Avukatı Naci Özkan – Ozkanogluhukuk.com

Adana Ticaret Avukatı İletişim Bilgileri

Adana Ticaret Avukatı : Avukat Naci Özkan

Telefon : +90538 914 3131

Adres : Reşatbey mah. Adalet cd. Kocabaş Plaza Kat:6 D:20 Seyhan/ADANA

Mail : info@ozkanogluhukuk.com

Ticaret Davaları Avukatı Adana

Ticari davalara bakan avukatlar, şirketlerin veya firmaların ticari konularda uğradığı haksızlıkları ve şirketin uğradığı dolandırıcılık, ticari hakların ihlal edilmesi durumunda gerekli savunmayı yapmaktadırlar. Ticari konulardaki haklılık payını ön plana çıkartan ve ticari davalarda kendilerini daha iyi bir şekilde ifade edebilen şirketlerin ticaret davaları avukatı tarafından yardım alması olağan bir durumdur. Şirketin, diğer şirketlerle yaşadığı problemler ve davaların açılması sonucunda gerekli olan işlemlerin sağlanmasın yardımcı olan ticaret avukatları, davanın açılması sırasında dosyaları inceleyerek şirketin haklı olduğu konuları ön plana çıkartarak hukuki konuda yardımcı olmaktadır. Şirketin yönetim biçimi belirlenirken, ticari avukatları bu konuda söz sahibi olması gerekir. Yasalara göre iş yapan şirketlerin, haksız yere suçlanması mümkün olmamakla birlikte kendi işlerini daha güvenli bir şekilde gerçekleştirmektedirler. 
 
Acil giderilmesi gereken hukuksal problemler ticaret davalarına bakan avukatlar tarafından giderilir. Bu problemlerin giderilmesi için avukat davalar ve hukuksal problemlere ilişkin dosyaları inceler. Dosyaların incelenmesi durumunda şirketin haklılık payının olduğu ve kendi savunmasını belirttiği deliller yer alır. Ticaret davaları avukatı tüm bunların yanı sıra şirketin yaşadığı uyuşmazlıklara ve haklarının ihlal edilmesine karşı şirketin güçlü duruşunu ön plana çıkartır. Şirketin telif hakları avukat tarafından korunarak, kendi sunduğu hizmetlerin daha kaliteli ve benzersiz olmasına da olağan sağlamaktadır. Şirket haklarının çalınmaması ve çalınsa dahi oluşturulacak davalara ticaret davalarında profesyonel çalışmalar sürdüren avukatlar bakar.

Ticaret Davaları Avukatının Görevleri Nelerdir?

Şirkete açılan davaların dosyalarının incelenmesi avukat tarafından sağlanır. Bu davalarda şirketin duruşunu ön plana çıkartacak ve haklarını savunacak gerekli dosyalar avukat tarafından oluşturulur. Arabuluculuk görevini de üstlenen avukatlar, şirketler arasındaki yasal problemlerin düzenlenecek olan anlaşmalarla sağlanmasına yardımcı olur. Şirketler arasındaki davaların iyileştirilmesine ve iki şirketin de haklı olduğu konular göz önünde bulundurularak, arabuluculuk görevi tamamlanır. Ticaret davaları avukatı aynı zamanda şirketlerin yasal durumunu inceleyerek, yasalara uygun çalışmalarına da olanak sağlamaktadır. Yasalara uygun işlemler gerçekleştiren şirketlerin, davalardan yargılanması söz konusu olamaz ve tüm bu tedbirler avukatlar tarafından alınmaktadır. Avukatların aldığı tedbirler, şirketin yasal durumlardaki duruşunu kaliteli bir hale getirmektedir.
 
Ticaret davalarında görevli olan avukatlar, davaların oluşum süresindeki tüm işlemleri sağlamakla hükümlüdür. Soruşturmalara, şüpheli durumlara göz atabilen avukatlar; gerekli tedbirlerin alınabilmesi için dava hakkındaki detaylı bilgileri toplayarak savunma dosyalarının oluşturulmasını sağlamaktadır. Savunma dosyaları avukat tarafından oluşturularak, şirketin sahip olduğu tüm haklar daha iyi bir şekilde savunulup; mahkemelerde şirketin sahip olduğu kurumsal pozisyon korunur. Cezai işlemlerde şirketin korunması ve güvenlik altına alınması avukat tarafından sağlanmaktadır. Tüm bunların yanı sıra avukatların davalar hakkında daha kolay bir şekilde bilgi alması ve yasal yollara göre savunmanın yapılabilmesi şirketin davalardaki haklılık seviyesini üst seviyeye çıkartır. Şirket bir cezaya tabi tutulacaksa, bu cezanın en aza indirgenmesi için gerekli işlemler avukat tarafından başlatılır.

Ticaret Davaları Avukatının AraBuluculuk İşlemleri

Avukatların arabuluculuk işlemleri sayesinde iki şirketin anlaşamadığı konularda anlaşma sağlanmaktadır. İki şirket eşit olarak kendi haklarını koruyarak, çalışmalarına devam eder. Arabuluculuk işlemleri yasalara göre yapılır ve şirketlerin ileri süreçlerde tekrardan anlaşamamazlık yapabilmesi engellenir. Arabuluculuk sağlandığı sırasında iki şirketin haklı ve haksız olduğu konular ön planda tutulur. Böylelikle iki şirketin de anlaşabilmesi mümkün hale gelir. İki şirketin de bu işlemler sayesinde kârlı bir şekilde masadan ayrılması ve kendi işlerini daha kolay bir şekilde yapabilmeleri mümkündür. Şirketlerin arabulucu avukatları gerekli görüşmeleri yaptıktan sonra gerekli işlemler başlatılır

Adana Ticari Davalara Bakan Avukatlar

Ticaret hayatında ortaklıklar çok olurken bu ortaklıklar arasında bazen hukuki boyutlarda anlaşmazlığa düşülmektedir. Bu anlaşmazlıklar hukuk bürolarının ticari davalarına bakan avukatları tarafından çözülmektedir. Olayın hukuki boyutunu araştırarak çözümleyen avukatlar tarafların birbirleri ile uyum sağlamalarına çalışmaktadırlar. Ticaret davaları avukatı tecrübeleri ile her türlü ortaklığı bulunan kişilerin anlaşmazlıklarını deliller ile çözüme kavuşturmaktadırlar. 

Ticaret Hukuku Davaları Ne Gibi İşler Yürütmektedir?

Davalara bakan hukuk büroları ticari işletmelerin faaliyetlerini yürütmekle görevlendirilmiştir. Her türlü hukuki olayda tarafların ticari ilişkilerini düzene sokmaktadırlar. Adana ticaret davaları avukatları bu gibi işlemleri uzman kadrosuyla çözmekte ve her ticari işletmeyle çalışan bir avukat bulunmaktadır. Adana ticaret davaları avukatı ticari işletmelerde taşınmazlığa ortak olunması konusunda bile taraflara hukuki yönünden yardımcı olmaktadır. Çeşitli tutanakları ile işlerinin yolunda gitmesini sağlamaktadırlar. 

Adana’da Bulunan Ticari Avukatlar Güvenilir Midir?

Adana gibi büyük şehirlerin ticari avukatları uzman kadrosunda güvenilir ve tecrübeli avukatlar bulundurmaktadır. Bu onları her işlemde vazgeçilmez yapmaktadır. Ticari işletmelerin olaylarında her geçen gün bir tecrübe kazanmakta ve bürolarında yaşanılan her olayı arşiv yaparak bir sonraki ticari olaya iyi hazırlanmalarını sağlamaktadır. Ticaret davaları avukatları araştırmalarını en üst seviyede yaparak taraflar arasındaki alacakları en haklı yollardan yapmaktadırlar. Tarafların anlaşmazlığa girdiği her olayda ticari işletmesine bağlı olunan avukat çağrılarak hukuki yollara başvurulmaktadır. Avukatlar ise bu olayları deneyimleri ile kısa zamanda çözüme kavuşturmaktadırlar.

Ticaret Avukatı Dava Dışında Hizmet Verir Mi?

Hukuk bilindiği gibi farklı uzmanlık alanlarına sahiptir. Ticaret hukuku bu hukuk dallarından biridir. Her türden ticari uyuşmazlık bu hukuk dalının konusudur. Gelişen yeni ticari yöntemler, yeni kanun ve yönetmelikleri beraberinde getirmektedir. Hukuk her yeni durum karşısında, kendisini o yeni duruma göre güncellemek zorundadır. Ticaret davaları, Türk Ticaret Kanunu ile tarif edilen davaları kapsamaktadır. Ticari olarak zarara uğradığını düşünen kişi, ticaret mahkemesinde dava açabilir. Fakat bu konularda uzmanlaşan ticaret davaları avukatı ile yola çıkılması durumunda herhangi bir usul hatası yaşanmasının önüne geçilecek ve dava çok daha kısa sürecektir. Merkezi Adana’da bulunan Özkan Hukuk Bürosu Ticaret davası sürecini en iyi şekilde yönetmek için ekip olarak sizlere hizmet vermeye hazırız.

Ticaret Davası Avukatı İle Ne Zaman Anlaşmak Gereklidir?

Hukukun başka dallarında olduğu gibi ticaret hukukunda da birçok ayrıntı mevcuttur. Bu ayrıntılar davanın seyrini etkileyebilir. Normalde 1 yıla kadar sonuçlanabilen ticari davalarda adana ticaret davaları avukatı başlangıçta titiz çalışması ile bu süreyi azaltabilir. Ticaret demek kar, kazanç demektir. Haliyle zarar etme ihtimali de mevcuttur. Dolayısıyla kar-zarar olan bir mecrada ihtilaflar yaşanması neredeyse kaçınılmazdır. Avukat olaya ne kadar erken müdahil olursa, ortaya çıkabilecek zararı engelleyebilir.

Bir şirket içindeki yönetim kademesi anlaşmazlığa düşebilir. Bu noktada uzman bir avukat danışmanlık hizmeti sayesinde sorunları çözecektir. Bunun yanı sıra, küçülen dünyada yapılan ticaretin risklerinden korumak da avukatın verdiği bir hizmettir. Avukat, bunu uluslararası mevzuat danışmanlığı ile yağmaktadır.Özkan Hukuk Bürosu ceza avukatı , boşanma avukatı , miras avukatı , iş davası avukatı gibi hukuk dallarında  ekip olarak sizlere hizmet vermeye hazırız. Özkan Hukuk Bürosu iletişim adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Hemen Ara