Adana Boşanma Avukatı

Adana Boşanma Avukatı olarak sizlere Boşanma hukuku konusunda hizmet veriyoruz. Boşanma hukuku, genellikle karmaşık ve hassas bir durum olması nedeniyle, bu alanda uzman bir avukatın desteği büyük önem taşır. Bu noktada, sizlere deneyimli ve bilgili bir Boşanma avukatı olarak yardımcı olabiliriz.

Adana Boşanma Avukatı olarak, size en iyi hizmeti sunmak için buradayız. Çekişmeli ve Anlaşmalı Boşanma konusunda herhangi bir sorunuz veya endişeniz varsa, lütfen bize ulaşınız.

Adana Boşanma Avukatı Naci Özkan - Ozkanogluhukuk.com
Adana Boşanma Avukatı Naci Özkan – Ozkanogluhukuk.com

Adana Boşanma Avukatı İletişim Bilgileri

Adana Boşanma Avukatı :Avukat Naci Özkan

Telefon :+90538 914 3131

Adres :Reşatbey mah. Adalet cd. Kocabaş Plaza Kat:6 D:20 Seyhan/ADANA

Mail : info@ozkanogluhukuk.com

Adana En İyi Boşanma Avukatı

Dava süreçlerinde daima Adana en iyi boşanma avukatı aranır. Sancılı bir süreç olan boşanma sürecinde iyi bir deneyim ve bilgi birikimine sahip bir boşanma avukatı olmalıdır. En iyi ve doğru Adana boşanma avukatı dava üzerinde çalışıp yoğunlaşan ve çaba gösteren avukat sizin için en doğru adana boşanma avukatıdır. Dava sürecinin başarılı bir şekilde sonuca ulaştırılması için deneyim oldukça önemlidir. Bunun kadar önemli olan bir diğer şey de avukatın davanız üzerinde yoğunlaşması, gerekli tüm süreç ve işlemleri gerçekleştirmesidir. Adana Avukat Adana Barosuna kayıtlı ve vergi numarası ile çalışır durumda olmalıdır.

Boşanma Davaları Ne Zaman Sonuçlanır?

Boşanma davalarının süreleri hakkında kesin konuşabilmek için davanın detayları ve tarafların talepleri incelenmelidir. Anlaşmalı boşanma en kısa sürede sonuca varan bir dava türüdür. Çekişmeli dava türü olarak adlandırılan bu davalar “anlaşmalı davalar” dan daha uzun sürmektedir. Bunun nedeni de dinlenecek şahitlerin sayısı ve dosya takibinin iyi yapılıp yapılmadığıdır. Yine aynı şekilde Mahkemelerin iş yoğunluğu ve boşanma sebeplerinin ispatlanma süresi dava sonucunun uzunluk ve kısalığını etkiler.

Adana’ da Boşanma Avukat Ücretleri Ne Kadardır?

Boşanma avukatı masrafları, dava sürecinde yapılan yargılama masraflarını, boşanma davası ücretleri ise avukatlık ücretlerini ifade etmektedir. Dava boyunca beklenmedik masraflarla karşılaşmamak için boşanma davası ücretleri ve masrafları birlikte hesaplanıp anlaşmaya varılmalıdır. Boşanma davası ücretleri genellikle dava başında ya da birkaç ay içerinde ödenmeli dava sonuna bırakılmamalıdır. Avukatlara tavsiye niteliğine Türkiye Barolar Birliği yıllık asgari avukat ücret tarifesi belirler ve bunu bir cetvelde yayınlar. Avukatlara tavsiye niteliğinde olan bu cetvelde belirtilen fiyatlar davanın zorluk derecesine göre avukat tarafından belirlenir.
 

Adana Çekişmeli Boşanma Avukatı

Son zamanlarda boşanma davalarının artması ile beraber boşanma avukatı ihtiyacı da artmıştır. Boşanma davaları, velayet ve nafaka gibi konular Aile Hukuku kapsamında değerlendirilmektedir. Boşanma davalarında yaşanan en büyük sorunların başında, herkesin davayı farklı şekilde yorumlamasıdır.

Yanlış yönlendirmeler nedeni ile yanlış işlemler yapan kişiler, boşanma davası sonucunda mağdur oluyor. Anlaşmalı ya da çekişmeli boşanma davalarında en küçük bir hata yapılması, kişinin hak kaybına neden olur. Bu nedenle profesyonel bir boşanma avukatı tarafından dava sürecinin takip edilmesi gerekir. Bu sayede tarafların lehine kararlar alınabilmektedir. Boşanma davalarının takibi özveri, sabır ve güven gerektirir. Bunun için doğru boşanma avukatı tercihi son derece önemlidir. Bu konuda kurumumuza güvenebilirsiniz. Dava sürecinizi başından sonuna kadar takip eden avukatlarımız, haklarınızı en iyi şekilde savunur.

Boşanma Davası İşlemleri İçin Güvenilir Adres

Boşanma davalarında birçok etken dava sürecini etkilemektedir. Cinsel istismar, aile içi şiddet, kadına şiddet, aile bireylerine olumsuz davranışlar gibi suçlar boşanma davasının gerekçesini oluşturur. Özellikle kadına şiddet konusunda artış olduğu için aile hukuku ile ceza hukuku kesişmektedir. Bu nedenle boşanma davasının nedeni çok iyi analiz edilerek, hem boşanma davası hem de ceza davası yönünden müvekkillerimizin lehine olabilecek somut deliller ortaya koyuyoruz.

Alanında uzmanlaşmış olan ve boşanma davaları konularında deneyim sahibi avukatlarımız ile bu zorlu süreçte daima yanınızdayız. Çalışma prensiplerimizden ödün vermeden, müvekkillerimizin taleplerini en iyi şekilde değerlendirerek, ihtiyaçlarına anında çözüm sunuyoruz. Evlilik ile evliliğin sona ermesine neden olan haller Türk Medeni Kanunu’nda ayrıntılı bir şekilde düzenlenmiştir. Evliliğin sona ermesine neden olan boşanma hükümleri ise yine Medeni Kanunu’nun 161 ile 184.maddelerinde düzenlenmiştir.

Yasa gereğince boşanma yalnızca hâkimin kararı ile mümkün olmaktadır. Mahkemenin verdiği nihai karar aleyhine olan taraf, karşı istinaf hakkına sahiptir. Bu konu için verilen süre, mahkemenin gerekçeli kararı tebliğ etmesi ile başlar. Bu süreçler biraz karışık olduğu için mutlaka uzman bir boşanma avukatına başvurmanız gerekir. Bu konuda avukatlarımıza ve hizmetlerimize sonuna kadar güvenebilirsiniz.

Türk Medeni Kanunu’nda belirlenmiş olan boşanma sebeplerinden en az birine dayalı olarak hazırladığımız boşanma dilekçesi ile gerekli başvuru yapılır. İstenen tüm evraklar da eksiksiz bir şekilde dilekçeye eklenir. Tevzi bürosuna evraklar ve dilekçe teslim edildikten sonra hesaplanan harç ile masraflar ödendikten sonra boşanma davası açılmış olur.

Sektörün önde gelen isimlerinden biri olan kurumumuz, tüm dava sürecini yakından takip ederek haklarınızı en iyi şekilde korur. Boşanma sürecinin en hızlı şekilde sonuçlanması için bütün girişimler yapılır ve davanın lehinize sona ermesi sağlanır.

En Hızlı ve Sorunsuz Boşanma İşlemleri

Boşanma davaları hem davacıya hem de davalı tarafa bazı sorumluluklar yükler. Davanın içeriğine göre bazı delillere başvurulması ve kanunda belirlenmiş olan sürelere uyulması gerekir. Bu adımlar atlandığı zaman davacı ya da davalı taraf davayı kaybetme riski ile karşı karşıya kalır. Bu sorunları yaşamamanız için kurumumuzun deneyimli avukatları tarafından davanızın yürütülmesi önemlidir.

Boşanma davası konusunda deneyimli olmayan bir avukat ile çalışan bireyler mahkeme masrafları, tazminat, vekâlet ücreti ve harç gibi bazı ücretleri ödemek zorunda kalabilir. Bu nedenle alanında uzmanlaşmış bir adana boşanma avukatına başvurularak, hukuki yardım alınması gerekir. Boşanma davası konusunda danışmanlık ve avukatlık faaliyetlerini yürüten kurumumuz, dosya ve dava takibi yaparak en iyi avukatlık hizmetini vermeyi amaç edinmiştir. Boşanmadan kaynaklı tüm hak ve yükümlülüklerinizi öğrenmeniz için ayrıntılı bilgi veren avukatlarımız, tüm mahkeme sürecini yakından takip eder. Boşanma davaları konularında deneyim sahibi olan kurumumuz, hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti sunuyor.

Anlaşmalı boşanma, çekişmeli boşanma, evliliğin iptal edilmesi, nafaka, mal rejimi, velayet ve velayetin değiştirilmesi, iddet süresi ve iddetin kaldırılması gibi tüm konularda uzman olan avukatımız, Aile Hukuku kapsamına giren tüm bu davalardan olumlu netice almanızı sağlar.

Tarafların anlaşması halinde boşanma işlemi son derece hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir. Haklarınızı sonuna kadar savunacak olan avukatlarımıza güvenebilirsiniz. Aile Hukuku kapsamındaki bütün davalar için bizleri istediğiniz zaman arayabilir ve bilgi alabilirsiniz.

Evlenip bir yuva kurarak hayatlarını birleştiren insanlar bir süre sonra bazı nedenler yüzünden anlaşmazlıklar yaşayabilmektedir. Küçük anlaşmazlıklar konuşarak gerekli terapilere giderek bazı fedakârlıklarda bulunarak çözümlenebilmektedir. Fakat bazen anlaşmazlıkların boyutu çok daha büyük olduğunda çözüm yolu bulunamamakta evlilikler boşanma ile sonuçlanmaktadır. Bu aşamada insanların ihtiyacı olan bir boşanma avukatıdır.

Boşanma avukatları boşanma talebinde bulunan insanlara adli kuralları adli işleyişi ve gereklilikleri bildirip bu yönde çalışmalar yaparak davayı üstlenirler. Boşanma davasının açılması ve sonrasında ki sürecin takip edilmesi avukatların takibi altında bulunmaktadır. Avukatlar boşanma durumunda olan kadın ya da erkek evli olan her bireyin davasına bakabilmektedir. Dava süreci işinin ehli kişiler tarafından yürütüldüğünde daha kısa sürede istenilen sonuçlar alınabilmektedir.

Avukatlıkta Hizmetinde Deneyim ve Bilgi Birikimi

Boşanmaktan başka çözüm kalmadığında en doğru olan bireylerin birlikte konuşarak anlaşmalı bir şekilde boşanmalarıdır. Evlilik yürütülemez hale geldiği zaman boşanma kaçınılmaz olacaktır ki bu durumda da boşanma avukatlarına ihtiyaç vardır. Anlaşarak karar verilen boşanmalar anlaşmalı boşanma olarak daha kolay olmaktadır. Bunun dışında evliliği sonlandırmak isteyen tek taraf olduğunda diğer taraf boşanmak istemediğinde işlemler daha uzun sürerken biraz da zorlayıcı olmaktadır.

Her iki durumda da avukat desteği en sağlıklı sonuçların alınması konusunda önem taşımaktadır. Boşanma isteği ile avukata başvuran evli bireyler için ilk aşamada boşanma davası açılarak süreç başlatılmaktadır. Sonrasında duruşma günü bildirildiğinde mahkemeye gidilerek dava takip edilmektedir. Bu arada boşanmak için gerekli nedenler varsa diğer evraklarda hazırlanarak mahkemeye sunulur.

Boşanma Avukatı Nasıl Bulunur?

Boşanma davalarında davalar; anlaşmalı boşanma ve çelişmeli boşanma olmak üzere iki farklı usulden yürütülmektedir. Eğer boşanmak isteyen taraflar her konuda anlaşmış ve aralarında usulüne uygun bir sözleşme imzalamışlarsa anlaşmalı boşanma davası açarak boşanabilmektedirler. Taraflar arasında nafaka, tazminat, çocukların velayeti gibi konularda anlaşmazlık mevcutsa bu tür davalar çekişmeli boşanma olarak dava süreci takip edilir. Dava sürecinin uzaması her iki taraf için bazı zorlukları maddi ve manevi kayıpları beraberinde getirir. Bunun için bu süreci en hızlı bir şekilde hak kaybı olmadan sonlandırmak, dava sürecinde maddi ve manevi zararları minimum düzeye indirmek isteyenler en iyi boşanma avukatı nasıl bulunur arayışı içerisine girerler. Bunun için farklı alternatifler değerlendirilerek dava sürecinde en iyi boşanma avukatından hukuki destek almak gerekir.

Tanıdık Yardımıyla Boşanma Avukatı Bulmak

Boşanma davaları işleyiş olarak birçok aşamadan ibarettir. Bu bakımdan boşanma avukatı nasıl bulunur cevabı aranırken farklı alternatifler değerlendirilerek avukat bulunup,  dava sürecinde her türlü hukuki destek alınmaya çalışılır. İnsanlar boşanma davaları açacağı zaman çevrede tanıdıkları vasıtasıyla ve onlarla yaptıkları istişareler ve görüşmeler neticesinde avukat seçme konusunda hangi avukatı tutacaklarına karar verebilmektedirler. Ancak tanıdıkların, avukatlar hakkında edindikleri bilgiler ya başkası tarafından duyulan sözler ya da daha önce boşanma davası konusunda davalarına yardımcı olan avukatlar hakkında edindikleri kanaatleri içerir. Bu kanaatler mutlak güvenilir değildir. Çünkü davayı kazanmışsa iyi bir avukat değerlendirmesi yapılmakla beraber davanın kaybedilmesinde körü bir avukat değerlendirmesi yapılması doğru değildir. Nitekim hukuki davalarda delillerin değerlendirilmesi, dava sürecinde hukuki usuller gibi birçok duruma göre hâkim karar vermektedir.

Adliye Çevresinden Avukat Bulma

Boşanma davalarında avukat bulurken, adliye çevresinden avukat seçmenin, bu avukatların adliye ile ilişkilerinin olabileceği, bu avukatlarla davanın yürütülmesinde davayı istedikleri gibi sonuçlandırabilecekleri düşüncesi tamamen yanlış bir değerlendirmedir. İyi avukat adliye çevresinde değil, iyi avukat davalar konusundaki tecrübe, hukuki bilgi, usulüne göre davanın yürütülmesi, delillerin toplanmasında hukuka uygun deliller olmasına yardımcı olmak gibi birçok hususa göre belirlenir.

Tabelaya Bakarak Avukat Bulmak

Avukat arayışı devam ederken boşanma avukatı nasıl bulunur? Sorusuna vevap bulmanın diğer bir yolu da boşanma davası açacak kişilerin yolda gezerken avukat ofisleri üzerindeki tabelalara bakarak avukat seçme yolunu tercih edebilmektedir. Ancak avukat hakkında herhangi bir bilgi olmadan, avukatın tecrübesi, davalara hâkimiyeti gibi çok önemli bilgilere sahip olmadan sadece tabelaya bakarak avukat seçmek tamamen işi şansa bırakmaktır.

Boşanma Avukatı Dava Sürecinde Nasıl Bir Yol İzler?

Eşlerin anlaşmalı ya da çekişmeli olarak boşanmaya karar vermesi sonucunda aile mahkemesine başvurulur. Boşanma avukatı olarak sizlere profesyonel destek sağlayacak olan birinden yardım almak bu süre zarfında işlerin daha kolay yürümesini sağlayacaktır. İşlemleri bir avukat aracılığı ile yürütmeyi düşünüyorsanız çok fazla detaylara inmenize gerek yok. Avukatınız sizin adınıza dava dosyasını ve dilekçesini hazırlayarak gerekli makamlara sunacaktır. Gerekli gördüğü yerlerde karşı tarafın avukatı ile görüşme ayarlayarak isteklerinizi karşı tarafa bildirecek ve işlemlerin daha kolay yürümesine yardımcı olacaktır. Ancak karşı taraf anlaşmak istemezse çekişmeli bir boşanma davası için gerekli tüm delilleri toplayarak dava dosyasına ekler. Merkezi Adana’da bulunan Özkan Hukuk Bürosu Boşanma davaları sürecini en iyi şekilde yönetmek için ekip olarak sizlere hizmet vermeye hazırız.

Dava Süreci Ne Zaman Başlar?

Avukat dava dosyasını sunduktan sonra yatırılması gereken haraç ve dava giderleri vezneye yatırılır. Bu zaman zarfından sonra dava açılmış olur. Taraflara dava tarihi ve saati avukatları tarafından bildirilir. Adana boşanma avukatı olarak sizlere desten veren profesyonel insanlar dava süresince ve sonrasında her konuda bilgilenmenize yardımcı olur. 

Mal Paylaşımı Nasıl Olur?

Mal paylaşımı boşanma davalarında son derece önemli aşamalardan biridir. Bu aşamada taraflar karşılıklı olarak anlaşırlarsa mal paylaşımında sorun yaşanmaz. Ancak karşı taraf sizlere zorluk çıkarırsa ya da çekişmeli bir boşanma olacaksa avukatınız bu konuda yasal çerçevede sizlerin en iyi olanakları elde etmenize yardımcı olur. Anlaşma yoluna gidilemiyorsa taraflar boşanma avukatlarının devreye girmesi ile bir arabulucuya başvurarak mal paylaşımını yapabilirler. Özkan Hukuk Bürosu ceza avukatı , boşanma avukatı , miras avukatı , iş davası avukatı gibi hukuk dallarında  ekip olarak sizlere hizmet vermeye hazırız. Özkan Hukuk Bürosu iletişim adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Boşanma Avukatı Dava Hazırlığını Nasıl Yapar?

Boşanma Avukatı dava hazırlığını yaparken, boşanma davası açabilmek için yetecek sebep olup olmadığını, kanunen boşanma sebeplerinin gerçekleşip gerçekleşmediğini araştırır. Sebebin doğru olarak tespit edilmesi önem taşımaktadır. Hakim, ayrılmak isteyen kişinin ortaya sunmuş olduğu sebepleri inceleyerek, davaya bakacaktır. Bu sebepten ötürü ayrılmaya hazırlık süreci, Adana boşanma avukatı ile beraber sürdürülmelidir.Merkezi Adana’da bulunan Özkan Hukuk Bürosu Boşanma davaları sürecini en iyi şekilde yönetmek için ekip olarak sizlere hizmet vermeye hazırız.

Kanunda Boşanma Sebepleri

Medeni kanun 161. maddesine göre aldatma, 162. maddeye göre eşlerden birisinin diğerinin hayatına kast etmesi, kötü muamele, onuru kırıcı davranışlar boşanma sebebidir. 163.Maddeye göre, eşlerden birisinin haysiyetsiz bir hayat sürüyor olması, 164.maddeye göre, eşlerden birisinin haksız nedenler ile ortak olarak kullanılmakta olan konutu terk etmesi, boşanma sebeplerindendir. 165. Maddeye göre, eşlerden birisinin akıl hastası olması, 166.maddeye göre evlilik birliğinin taraflardan birisi için çekilmez oranda temelinden sarsılması, boşanma nedenidir. 

Avukat Arabulucuk Yapar mı?

Boşanma avukatı mal paylaşımı ve aile hukuku konularında oluşan uyuşmazlıklar için, dava dışında arabuluculuk yapabilir. Dava açılmadan ya da açıldıktan sonra, tarafları bir araya getirerek, ayrılmak isteyen kişilerin bu konularda uzlaşmaları adına, imkan sağlar. Özel hukuk uygulamasına giren bu girişim, teknik hukukun uygulanmasında arabuluculuk olarak kabul edilmemektedir. Aracılığın hukuki açıklaması, avukatın aracılık listesine kayıtlı olması ve tarafsız olmasını gerektirmektedir. Halbuki bu tarz hukukçular, temsil etmekte oldukları tarafın haklarını korumakla yükümlü olan, uyuşmazlık ilkesinin tarafı olmayan kişilerdir. Dava ister anlaşmalı olarak, isterse çekişmeli olarak açılmış olsun arabuluculuk yolu ile çözülmesi imkansızdır. Özkan Hukuk Bürosu ceza avukatı , boşanma avukatı , miras avukatı , iş davası avukatı gibi hukuk dallarında  ekip olarak sizlere hizmet vermeye hazırız. Özkan Hukuk Bürosu iletişim adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Profesyonel Boşanma Desteği

Evliliğin sonlandırılması durumunda evli çiftlerin ortak çocukları hakkında sağlıklı ve doğru kararlar vermeleri ebeveyn olarak duyarlı olmaları gerektiği ayrı bir konudur. Ebeveynler çocuk konusunda ortak bir karar alarak çocuğun gelişimi ve eğitimi için bir noktada birleşmek durumundadır. Bunun için gerekli çalışmalarda avukatlar aracılığı ile yapılmaktadır.

Boşanmak istenmeyen bir sonuç olsa da ne yazık ki bazı durumlarda evli kalmaktan daha sağlıklı ve gerekli olabilmektedir. Avukat danışmanlığı işlemlere işinin ehli bir avukata bırakmak boşanma durumunda olan çiftlerin bu süreci en sağlıklı şekilde tamamlanmasına yardımcıdır.

Boşanma Avukatının Görevleri Nelerdir?

Boşanma avukatı, boşanma ve boşanmanın ardından ortaya çıkan nafaka, velayet, mal paylaşımı gibi uyuşmazlıkları hukuki yollarla çözmeye çalışan dava vekilidir. Boşanma avukatının görevleri şunlardır: Boşanma davası açmak ve yürütmek Anlaşmalı boşanma sürecini takip etmek Velayet, nafaka ve mal paylaşımı gibi konularda müvekkilini temsil etmek Boşanma sonrası hukuki işlemlerde müvekkiline danışmanlık yapmak

En İyi Boşanma Avukatı Nasıl Bulunur?

En iyi boşanma avukatını bulmak için aşağıdaki kriterleri göz önünde bulundurabilirsiniz: Tecrübe: Boşanma hukukunda deneyimli bir avukat seçmeniz önemlidir. Uzmanlık alanı: Boşanma avukatının uzmanlık alanı boşanma hukuku olmalıdır. İletişim: Avukatınızın sizinle etkili bir şekilde iletişim kurabilmesi önemlidir. Güvenilirlik: Avukatınızın dürüst ve güvenilir olması önemlidir.

Hemen Ara