Adana Ceza Avukatı

Adana Ceza Avukatı

Adana Ceza Avukatı olarak sizlere Ceza hukuku konusunda hizmet veriyoruz. Ceza hukuku, genellikle karmaşık ve hassas bir durum olması nedeniyle, bu alanda uzman bir avukatın desteği büyük önem taşır. Bu noktada, sizlere deneyimli ve bilgili bir Ceza avukatı olarak yardımcı olabiliriz.

Adana Ceza Avukatı olarak, size en iyi hizmeti sunmak için buradayız. Ceza ve Ağır Ceza Hukuku konusunda herhangi bir sorunuz veya endişeniz varsa, lütfen bize ulaşınız.

Adana Ceza Avukatı Naci Özkan - Ozkanogluhukuk.com
Adana Ceza Avukatı Naci Özkan – Ozkanogluhukuk.com

Adana Ceza Avukatı İletişim Bilgileri

Adana Ceza Avukatı :Avukat Naci Özkan
Telefon :+90538 914 3131
Adres :Reşatbey mah. Adalet cd. Kocabaş Plaza Kat:6 D:20 Seyhan/ADANA
Mail : info@ozkanogluhukuk.com

Adana Ağır Ceza Avukatı

Ceza Avukatı olarak Adana da tanınmış avukatlar yoğun emek vererek mesai altında çalışıyorlar. Çünkü Ceza Hukuku başlı başına çalışma alanı sahip olup sürekli değişen kanunlar ve içtihatların oldukça zaman alır. Bunun yanı sıra ceza davasında müvekkillerin hürriyetleri kısıtlandığından sabıka kayıtları oluştuğundan ayrıca müşteki olan suçtan zarar görmeleri ile şüphelinin cezasız kalmaması için adana ceza hukuku avukatı  yoğun çaba sarf ederler.

Hukukta suçların niteliklerine göre bir farklılık oluşmuştur. Avukatlar çeşitli alanlarda pek çok davaya bakarak vakalar arasında benzerlikler bulacak duruma gelmişlerdir. Bu alanlardan biri de ceza hukuku avukatı alanıdır. Ceza hukuku avukatları, gerek sanık, gerekse de müştekilerin lehine çalışır ve somut gerçeğin ortaya çıkması noktasında çaba gösterir. Ceza davalarının önemi, sanık hakkında hapis cezası verilebilecek olmasıdır. Bu ise, bu tür kişilerin savunmasını üstlenen avukat için çok ciddi bir yükümlülüktür. Ceza davalarında avukat, soruşturma aşamasından itibaren devreye girerse olabilecek maddi hataları/çelişkileri müvekkili lehine ortaya çıkarabilme imkanına kavuşmaktadır.

Ceza Hukuku Avukatı Ne Yapar?

Ceza davalarına konu olan; iftira suçu, evrakta sahtecilik suçu, güveni kötüye kullanma suçu, gümrük kaçakçılığı, dolandırıcılık, vb. suçlara ceza avukatları bakmaktadır. Bu tür davalarda hapis cezası söz konusu olduğundan avukatın sorumluluğu fazla olduğu gibi, müvekkilinin de verimli bir iş birliğine rıza göstermesi gereklidir. Bu davalar için, Adana ceza hukuku avukatı aramak faydalıdır. Ceza davalarına bakan avukatlar daha dar alanlarda da uzmanlaşma yoluna gitmişlerdir. Ceza hukuku konusu olan, cinayet ve nitelikli dolandırıcılık davalarına aynı zamanda, ağır ceza avukatı bakmaktadır. İnternet üzerinden işlenen suçlar için ise, bilişim avukatı uzmanlaşmıştır. Oldukça zor davalar olan ceza davalarında nitelikli bir avukatla anlaşmak ve mümkün olduğunca erken anlaşmak önemlidir. Zira avukat soruşturma aşamasında bulunursa müvekkilinin haklarını savunma konuunda daha avantajlı hale gelmektedir.

Özkan Hukuk Bürosu vergi suçları avukatı , boşanma avukatı , miras avukatı , iş davası avukatı gibi hukuk dallarında  ekip olarak sizlere hizmet vermeye hazırız. Özkan Hukuk Bürosu iletişim adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Ceza Hukuku Zorlukları

Ceza Evlerinde yaşanan sorunlar sebebiyle de sıkıntılar yaşanır. Her ne kadar kanunlar ve yönetmelik gereği avukatlar Müvekkilleri yoluyla ceza evlerinde görüşseler de gerek ulaşım sorunları, gerekse de prosedür gereği zor zamanlar geçirirler. Ceza hukuku avukatı diğer probleminden biri de savunma haklarının sürekli engellenme istenmesi durumudur. Her bireyin savunma hakkında olduğu toplum tarafından maalesef kabul edilir. Hırsızlık, Terör, Cinayet ile ağır suçlardan dolayı yargılan kişilerden savunan avukatlar sürekli müştekiler olarak diğer kişilerce baskı çerçevesinde tutulmaktadır. Hele ki basına sunulan ceza yargılamasında ise ceza avukatı farklı ithamda bulunulur.

Adana Ceza Avukatı Görevi

Adana Ceza Avukatı gerek soruşturma, gerek kovuşturma aşamalarında müvekkilin hak ve menfaatleri çerçevesinde işlemlerin yapılmasını uygulayarak beraberinde müvekkilinin savunmasını yaparak korur. Soruşturma denilen savcılık sonucunda henüz ceza davasının açılmadığı aşamada avukat ile müşteki veya şüpheli konumunlar da müvekkillerinin mağdur olmaması için delilleri incelenerek beyanlarda bulunabilir. Bunun yanında sıra kovuşturma denilen yargılamada ise müşteri sıfatında olarak müvekkilleri katılan olarak davaya devam ettikleri şüpheli sıfatında, müvekkilleri de artık sanık konumunda kalır.

İletişim Formu

Aşağıdaki formu kullanarak bize ulaşabilirsiniz. Kısa bir süre içerisinde ilgili departmanımız sizi yanıtlayacaktır.

Captcha Resmi

Bu spam önlememize yardımcı olur, teşekkürler.

Hemen Ara