Adana Ceza Avukatı

Adana Ceza Avukatı olarak sizlere Ceza hukuku konusunda hizmet veriyoruz. Ceza hukuku, genellikle karmaşık ve hassas bir durum olması nedeniyle, bu alanda uzman bir avukatın desteği büyük önem taşır. Bu noktada, sizlere deneyimli ve bilgili bir Ceza avukatı olarak yardımcı olabiliriz.

Adana Ceza Avukatı olarak, size en iyi hizmeti sunmak için buradayız. Ceza ve Ağır Ceza Hukuku konusunda herhangi bir sorunuz veya endişeniz varsa, lütfen bize ulaşınız.

Adana Ceza Avukatı Naci Özkan - Ozkanogluhukuk.com
Adana Ceza Avukatı Naci Özkan – Ozkanogluhukuk.com

Adana Ceza Avukatı Naci Özkan – İletişim Bilgileri

 • Adana Ceza Avukatı : Avukat Naci Özkan
 • Telefon : +90538 914 3131
 • Adres : Reşatbey mah. Adalet cd. Kocabaş Plaza Kat:6 D:20 Seyhan/ADANA
 • Mail : info@ozkanogluhukuk.com

Adana Ağır Ceza Avukatı

Ceza Avukatı olarak Adana da tanınmış avukatlar yoğun emek vererek mesai altında çalışıyorlar. Çünkü Ceza Hukuku başlı başına çalışma alanı sahip olup sürekli değişen kanunlar ve içtihatların oldukça zaman alır. Bunun yanı sıra ceza davasında müvekkillerin hürriyetleri kısıtlandığından sabıka kayıtları oluştuğundan ayrıca müşteki olan suçtan zarar görmeleri ile şüphelinin cezasız kalmaması için adana ceza hukuku avukatı  yoğun çaba sarf ederler.

Hukukta suçların niteliklerine göre bir farklılık oluşmuştur. Avukatlar çeşitli alanlarda pek çok davaya bakarak vakalar arasında benzerlikler bulacak duruma gelmişlerdir. Bu alanlardan biri de ceza hukuku avukatı alanıdır. Ceza hukuku avukatları, gerek sanık, gerekse de müştekilerin lehine çalışır ve somut gerçeğin ortaya çıkması noktasında çaba gösterir. Ceza davalarının önemi, sanık hakkında hapis cezası verilebilecek olmasıdır. Bu ise, bu tür kişilerin savunmasını üstlenen avukat için çok ciddi bir yükümlülüktür. Ceza davalarında avukat, soruşturma aşamasından itibaren devreye girerse olabilecek maddi hataları/çelişkileri müvekkili lehine ortaya çıkarabilme imkanına kavuşmaktadır.

Ceza Avukatı Hangi Davalara Bakar

 • Yağma suçları
 • Kasten adam öldürme suçları
 • Adam yaralama suçları
 • Hile yapma ve hileli iflas suçları
 • Zimmet suçları
 • Tehdit, hakaret ve şantaj yapma suçları
 • Rüşvetten dolayı olan suçlar
 • Belgede sahtecilik suçları
 • Taksirli adam öldürme suçu
 • Ağır yaralama suçu
 • İrtikap suçları
 • Yasama organına karşı suç
 • Yabancı devlet aleyhine asker toplamak suçu
 • Düşman devlete maddi ve mali yardım yapma suçu
 • Cumhurbaşkanına suikast ve fiili saldırı suçu
 • Siyasal veya askeri casusluk suçu ve daha da çeşitli suçlardır.

Adana Ceza Avukatı Görevi

Adana Ceza Avukatı gerek soruşturma, gerek kovuşturma aşamalarında müvekkilin hak ve menfaatleri çerçevesinde işlemlerin yapılmasını uygulayarak beraberinde müvekkilinin savunmasını yaparak korur. Soruşturma denilen savcılık sonucunda henüz ceza davasının açılmadığı aşamada avukat ile müşteki veya şüpheli konumunlar da müvekkillerinin mağdur olmaması için delilleri incelenerek beyanlarda bulunabilir. Bunun yanında sıra kovuşturma denilen yargılamada ise müşteri sıfatında olarak müvekkilleri katılan olarak davaya devam ettikleri şüpheli sıfatında, müvekkilleri de artık sanık konumunda kalır.

Suç unsuru oluşturan herhangi bir eylemin işlenmesi iddiasıyla başlayan önce gözaltı, ardından ifade alma ve soruşturma süreçlerinde; sanık veya şüpheli şahsa ya da şikayetçi olan kişiye hukuki destek verme görevi, ceza avukatınındır. Ceza avukatı karakol, savcılık ve mahkeme süreçlerinde, müvekkilini temsil eder. 

En İyi Ceza Avukatı Nasıl Bulunur?

En iyi ceza avukatını bulmak için aşağıdaki kriterleri göz önünde bulundurabilirsiniz:

 • Deneyim: Ceza avukatının deneyimi, en önemli kriterlerden biridir. Deneyimli bir ceza avukatı, ceza davalarının işleyişini ve hukuki süreçleri daha iyi bilir.
 • Uzmanlık alanı: Ceza avukatının uzmanlık alanı, davanın konusuna göre değişebilir. Örneğin, uyuşturucu suçları, trafik kazaları, dolandırıcılık gibi belirli bir alanda uzmanlaşmış bir ceza avukatı seçmek, davanın daha iyi sonuçlanmasına yardımcı olabilir.
 • Güvenilirlik: Ceza avukatı, müvekkilinin güvenini kazanmalıdır. Müvekkil, avukata davasıyla ilgili tüm bilgileri rahatlıkla verebilmelidir.

Ceza Avukatı Nasıl Seçilir?

Ceza avukatı seçerken aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. Arkadaşlarınızdan, aile üyelerinizden veya iş arkadaşlarınızdan tavsiye alın.
 2. Ceza avukatı arama motorlarında arama yapın.
 3. Ceza avukatlarının web sitelerini ziyaret edin.
 4. Ceza avukatlarıyla telefon veya yüz yüze görüşme yapın.
 5. Ceza avukatlarının ücretlendirme politikalarını öğrenin.

En İyi Ceza Avukatı Nasıl Bulunur?

Sadece ceza davalarına bakan, alanında uzmanlaşmış ve ceza hukukuna hakim avukatlara, ceza hukuku avukatı adı verilir. Ceza avukatlarının, hukuk sistemi içinde oldukça önemli bir yeri vardır. Elbette ki herkes, suç kavramının olmadığı bir dünyada yaşamak ister.

Fakat ne yazık ki ülkemiz, suç oranlarının düşük olduğu, güvenli ülkeler sıralamasında değildir. Hal böyle olunca, tecrübeli ceza avukatlarına da her zaman ihtiyaç duyulmaktadır. Merkezi Adana’da bulunan Özkan Hukuk Bürosu Ceza davaları sürecini en iyi şekilde yönetmek için ekip olarak sizlere hizmet vermeye hazırız.

Her meslekte olduğu gibi, avukatlıkta da uzmanlaşmak önemlidir. İyi bir ceza avukatı, mutlaka alanında tecrübeli sahip olmalıdır. Bunun için de 10 yıl yeterli bir süre sayılabilir. Belki de geleceği tehdit altında olan bir kişi için önemli olan, en çok bilinen, en ünlü ceza avukatıyla değil, alanında en başarılı ve hukuk kurallarına hakim, deneyimli avukatla çalışmaktır. 


Ülkemizde birçok hukuk fakültesi ve bu fakültelerden mezun olmuş birçok avukat vardır. Herkesin bildiği gibi nüfusun fazla olduğu kozmopolit şehirlerde suç oranları da yüksek olur. Bu nedenle İstanbul, Ankara gibi şehirlerin yanı sıra Adana ceza hukuku avukatı bulma söz konusu olduğunda, en iyi avukatların bulunduğu şehirlerden biridir. 

Özkan Hukuk Bürosu ceza avukatı , boşanma avukatı , miras avukatı , iş davası avukatı gibi hukuk dallarında  ekip olarak sizlere hizmet vermeye hazırız.

Hemen Ara