Boşanma Davası Öne Alım Dilekçesi, Anlaşmalı Boşanma Öne Alım

Av.Naciozkan

Boşanma Davası Öne Alım Dilekçesi makalemizle sizlerleyiz.

Anlaşmalı boşanma, eşlerin ortaklaşa karar alarak, boşanmalarına karar verdiği bir dava türüdür. Anlaşmalı boşanma davası, boşanma davalarının en hızlı sonuçlanan dava türüdür.

Anlaşmalı boşanma davası, eşlerin ortak dilekçeyle mahkemeye başvurmasıyla başlar. Dilekçede, eşler, boşanmalarına karar verdiklerini ve boşanmanın mali ve kişisel sonuçlarında anlaştıklarını beyan ederler.

Boşanma davası duruşmasında, mahkeme, eşlerin anlaşması doğrultusunda boşanma kararı verir. Boşanma kararının kesinleşmesinden sonra, eşler, evlilik birliği içerisinde edindikleri malları üzerinde hak sahibi olurlar.

Boşanma davası öne alma dilekçesi, boşanma davasının duruşma tarihinin öne alınması talebini içeren dilekçedir. Bu dilekçe, boşanma davasının daha hızlı sonuçlanması için kullanılır.

Bu makalede, boşanma davası öne alma dilekçesi nasıl yazılır, hangi bilgilere yer verilir ve dilekçe örneğine nasıl ulaşılır gibi konular ele alınacaktır.

Boşanma Davası Öne Alım Dilekçesi Örneği

11. AİLE MAHKEMESİ HAKİMLİĞİNE
                                                            ADANA


Dosya No                   :
Davacı                        : 
Vekili                         : Av. Nuh Naci ÖZKAN-ADRES ANTETTEDİR
Davalı                        : 
KONU                       : Duruşma tarihinin öne alınması talebidir.

Sayın Mahkemenizde anlaşmalı boşanma talebiyle, yukarıda numarası yazılı dosya ile dava açılmıştır. Davalı ile karşılıklı olarak birçok hususta anlaşılmış olduğundan, duruşmanın yakın bir tarihe alınmasına karar verilmesini saygılarımızla talep ederiz.

                                    Davacı vekili
                        Av Nuh Naci ÖZKAN
                                 e-imzalı

Yorum yapın

Hemen Ara