Anonim Şirket Avukatı-Adana

Av.Naciozkan

Anonim Şirket Avukatı-Adana; Anonim şirketler, sermayesi paylara bölünmüş, borçlarından dolayı sadece malvarlığı ile sorumlu olan şirket türüdür. Anonim şirketler, büyük ölçekli işletmelerin kurulmasında ve yönetilmesinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Anonim şirketlerin kuruluşu, işleyişi ve tasfiyesi, Türk Ticaret Kanunu tarafından düzenlenmiştir. Anonim şirketlere ilişkin hukuki süreçler, karmaşık ve uzmanlık gerektiren konulardır. Bu nedenle, anonim şirket kurmak, yönetmek veya tasfiye etmek isteyen kişilerin, bir avukattan hukuki destek almaları önemlidir.

Adana’da anonim şirket kurmak, yönetmek veya tasfiye etmek isteyen kişiler, Adana’da faaliyet gösteren bir anonim şirket avukatından hukuki destek alabilirler. Adana’da faaliyet gösteren anonim şirket avukatları, anonim şirketlere ilişkin hukuki süreçler konusunda uzmanlaşmış olup, müvekkillerinin haklarını korumak ve en iyi sonucu elde etmek için çalışırlar.

Anonim Şirket Avukatı-Adana
Anonim Şirket Avukatı-Adana 2

Anonim Şirket Avukatı

Türk ticaret kanuna göre esas sermayesi 250.000 TL üzeri olan anonim şirketlerde sözleşmeli bir avukat bulundurmak zorunludur. İlgili yasa kanunen öngörülmüş bir zorunluluk olup , uygulanmaması halinde Barolar tarafından denetlenerek cezalar kesilmektedir. İlgili kanun her ne kadar taraflar için bir dayatma olarak gözüksede , bir avukat tarafından alınan önlemler sayesinde , anonim şirketler avukata ödedikleri ücretleri çıkartabilmektedir.

Anonim Şirketlerde Avukatın Görevleri

  • Anonim şirket ile ilgili davaların takip edilmesi ve sonuçlandırılması
  • Anonim şirket ile ilgili icra dosyalarının takip edilmesi ve sonuçlandırılması
  • Anonim şirket ile ilgili vergi ihtilaflarına ilişkin hukuki sorunları çözüme kavuşturmak ,
  • Anonim şirket ile ilgili hukuki konularda istenildiği takdirde hukuki danışmanlık vermek
  • Anonim şirket adına gelen ve anonim şirket tarafından gönderilmesi gereken hukuki konularda resmi ve özel yazışmaları gerçekleştirmek
  • Yeni çıkan hukuki kanun ve içtihatlar konusunda şirketi bilgilendirmek
  • Anonim şirketin kullandığı sözleşmeleri düzenlemek
  • Anonim şirketin genel kurulunun toplanmasını , düzenlenmesini sağlamak.

İlginizi çekebilir; Toroslar Boşanma Avukatı


Yorum yapın

Hemen Ara