Ticaret Hukuku Avukatının Firmaya Faydası Nedir?

 

            Hukuk, sade vatandaşların çözemeyeceği kadar derin bir konudur. Ancak yıllarını bu işe vermiş avukatlar hukuk konusunda bilgilidir. Ticaret Hukuku ise en ayrıntılı konulardan biridir. Ticaret davaları avukatı Türk Ticaret Kanunu'nu bilir ve işlemlerini bu kanunu esas alarak yapar. Büyük şirketlerden tüm ticari işletmelere kadar danışmanlık yapabilirler. Ticaret Hukuku özel bir konu olduğundan herhangi bir avukatın içinden çıkabileceği bir konu değildir. Bu tip alanında uzman avukatlar yalnızca büyük davalara bakmazlar. Şirketlerin açılış işlemlerinden sermaye artırımlarına, sözleşme yazılışlarında ve imza aşamalarında hukuki destekte bulunurlar.

 

 Sabit çalışan ya da özel avukat

 

            Ticaret Hukuku avukatları sözleşmeli çalışan olarak belirli bir aylık ücret üzerinden sürekli çalışan da olabilirler, yalnızca açılan davalar için de tutulabilirler. Ancak orta düzeyli her şirketin sabit bir ticaret avukatı bulunmalıdır. Aksi takdirde hukuki yaptırım doğuran yanlış faaliyetler neticesinde şirket maddi anlamda zarara uğrar. Zira ticaret hukuku oldukça karmaşık ve değişkendir. Özellikle uluslararası ticaret yapan firmalar için bu kaçınılmaz bir zorunluluktur.

 

 Davaları önleyerek sizi kara geçirirler

 

            Her avukatın kendine has ücret politikası vardır, bu kişiden kişiye değişim göstermektedir. Adana'da da yüzlerce ticari firma bulunmaktadır. Bu firmalar her sene onlarca davayla karşı karşıya gelmektedir. Bu davalara Adana ticaret davaları avukatı bakar. Avukatlar aslında gelen davaları savunmak yerine, şirketinize dava gelmemesi için sizin doğru adım atmanızı sağlayan kimselerdir. Bu yüzden hukuki destek almadan iş hayatına girmemeniz tavsiye edilir.