Ticaret Davaları Avukatı Hangi Davalara Bakar?

    İnsanların faaliyetleri geliştikçe ve yaygınlık kazandıkça bunlarla ilgili sorunlar da yaygınlaşır. Günümüzde gerek mesafelerin kısalmış olması gerekse internet üzerinden gerekli bilgilere anında ulaşılabilmesi nedeniyle ticaret kapsam olarak genişlemiştir. Ticaret gelişirken buna bağlı olarak ticaret davalarında da artış görülmeye başlanmıştır. Bu tür davalar aynı ülkede faaliyet gösteren iki şirket arasında olabileceği gibi, farklı ülkelerden şirketler arasında da yaşanmaktadır. Dolayısıyla ticaret davaları avukatı Türk Ticaret Kanunu'na hakim olduğu kadar uluslararası mevzuata hakim olmalı, gerek duyulduğunda müvekkillerine danışmanlık hizmeti vermelidir.Merkezi Adana'da bulunan Özkan Hukuk Bürosu Ticaret dava sürecini en iyi şekilde yönetmek için ekip olarak sizlere hizmet vermeye hazırız.
 
 Ticaret Davaları Avukatı Hangi Davalara Bakar?
 
     Ticaret hukukuna göre üç sınıfta ele alınmaktadır. Mutlak ticari davalar, nispi ticari davalar ve Havale, vedia ve telif gibi davalar. Bu üç kategoride birbirinden farklıdır. Birinden şikayetçi olmayı düşünen kişi, adana ticaret davaları avukatı ile temas kurar. Uzman avukat söz konusu anlaşmazlığın hangi sınıfa ait olduğunu müvekkiline açıklayacaktır. 
 
 Ticaret Davası Avukatı Arabulucu Olur Mu?
 
     Bazı durumlarda taraflar birbirinden şikayetçi olmak ister. Bunun ikisi açısından da ticari bakımdan olumsuz sonuçlar doğuracağını anlatan uzman bir avukat anlaşmazlığın mahkeme safhasından önce çözüme kavuşmasına katkı sağlar. Bununla beraber, uzman bir avukat şirket yönetimine veya başka yönetimle olan ilişkileri konusunda danışmanlık hizmeti verecektir. Bunun yanı sıra dış ticaret mevzuatına hakim bir avukatın şirkete vereceği danışmanlık hayati önem taşıyacaktır. Uzman avukat ile yapılan iş birliği şirketin zaman kaybını önleyecektir.Özkan Hukuk Bürosu ceza avukatı , boşanma avukatı , miras avukatı , iş davası avukatı gibi hukuk dallarında  ekip olarak sizlere hizmet vermeye hazırız. Özkan Hukuk Bürosu iletişim adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.