Miras Avukatlarının Sorumlu Olduğu Davalar 

Miras Avukatlarının İlgilendiği Dosyalar 
 
     Çoğu zaman miras davaları getirdiği karışıklıklar ve infial durumları neticesinde çok fazla oranda uzun sürelere yayılan davalardır. Bu uzun süreleri en kısa zamanlara çevirmek için müvekkillerin bir miras avukatı ile anlaşması çok daha makul ve verimli olabilmektedir. Miras avukatları hem yasal mirasçılar hem de atanmış mirasçıların dosyaları ile ilgilenmektedir. Yasal mirasçılar birinci dereceden akrabalık bağları bulunan ve aile içinde kalan kişileri kapsamaktadır. Merkezi Adana'da bulunan Özkan Hukuk Bürosu Miras davaları sürecini en iyi şekilde yönetmek için ekip olarak sizlere hizmet vermeye hazırız.

 

     Herhangi bir aksi durum olmadıkça ve bir vasiyet bırakılmadığı takdirde vefat eden kişinin tüm menkul ve gayrimenkulleri söz konusu kişilere bırakılmaktadır. Atanmış mirasçılar ise bir vasiyetname doğrultusunda seçilmiş kişilerdir. Hem atanmış hem de yasal mirasçıların söz konusu miraslardan ne kadar zamanda ve ne kadarlık bir oranda pay alacaklarının tespiti ve işleme konulması miras avukatlarının ilgilendiği dosyaların başında gelmektedir. 
 
 Miras Avukatlarının Baktığı Davalar 
 
     Çeşitli nedenlerden dolayı reddedilen mirasların oluştuğu davalara da atanan adana miras avukatı bakmaktadır. Bu tür oluşumlara reddi miras denmektedir. Bunun dışında çeşitli durumlarda mirasta iptal davaları da olabilmektedir. Bu davalara bakacak olan avukatların borçlar hukuku kapsamında da geniş bilgi ve enformasyon birikime sahip olmaları gerekmekte. Veraset ilamı ve intikal davaları da bakılan davalardan bir diğerini oluşturmaktadır. Bu bir resmi evrak olarak kabul edilip miras avukatları tarafından incelenip raporlanır. Çeşitli vasiyetnamelerin düzeltilmesi ve gerekli görüldüğü takdirde iptal edilmesi de söz konusu davalar içerisinde yer alır.  Özkan Hukuk Bürosu ceza avukatı , boşanma avukatı , miras avukatı , iş davası avukatı gibi hukuk dallarında  ekip olarak sizlere hizmet vermeye hazırız. Özkan Hukuk Bürosu iletişim adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.