İş Kazası Davası Nasıl Açılır?

 

            İhmale dayalı iş kazası, günümüzde daha çok fazla meydana gelmeye başladı. Bu kazalar ölümlü ve yaralanmalı ciddi sonuçlara neden olabiliyor. Bu tür kazalar mesai içinde yaşandığı için işveren sorumlu oluyor. İş Kazası nedeni ile uğradığınız zararın işveren tarafından tazmin edilmesi ve bu tür bir kazanın bir daha yaşanmaması için gerekli önlemlerin alınması kanunlarla devlet eli ile sağlanıyor.

 

 İş Davası Hangi Durumlarda Açılır?

 

            İş kazasına dayalı zararlarınız normal yollardan işveren tarafından karşılanmıyor, raporlu olduğunuz halde işten çıkarılma ile tehdit ediliyor ve buna benzer sıkıntılar yaşıyorsanız iyi bir iş kazası avukatı ile anlaşarak dava açabilirsiniz. Kimseden korkmadan hakkınızı arayabileceğinizi ve iş kazasından kaynaklanan sıkıntınızın geçeceği süre kadar doktorunuzun vereceği rapor süresince sizi işvereninizin hiçbir şekilde işten çıkaramayacağını unutmamalısınız.

 

 İş Kazası Davası İşime Yarar Mı?

 

            İş kazası davaları haklarınızın korunmasını ve bir daha böyle bir kazanın yaşanmaması için gerekli tüm önlemlerin alınması açısından oldukça önemlidir. Bu davalar sayesinde işvereninizin vermek istemediği haklarınızı garanti altına alabilirsiniz. İş kazası nedeni ile hakkettiğiniz maddi ve manevi tazminat ile tüm haklarınızı alabilirsiniz. Adana'da yapılacak tüm davalar için Adana iş kazası avukatı ile anlaşarak haklarınızı avukatınız yardımı ile korkusuzca savunabilirsiniz. Bu davaların en önemli amacı, iş kazalarını azaltmayı ve iş yerindeki tüm ihlallerin önlenmesini sağlamaktır. İş kazalarında artışın bu sayede önlenmesi ve iş yerlerinde gerekli tüm tedbirlerin alınması kanunlar ile garanti altına alınıyor.

 

Özkan Hukuk Bürosu vergi suçları avukatı , boşanma avukatı , miras avukatı , iş davası avukatı gibi hukuk dallarında  ekip olarak sizlere hizmet vermeye hazırız. Özkan Hukuk Bürosu iletişim adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.