İş Kazası Avukatları Çalışma Alanları

 

İş Kazası Avukatları Çalışma Sahaları

 

            Meslek hastalıkları konusundaki çalışmalar iş kazası avukatı ve çalışma sahaları alanındaki ilk konu başlığını ihtiva eder. Meslek hastalıkları ise kendi içerisinde ikiye ayrılmaktadır. Yaralanma ve ölümle sonuçlanan meslek hastalıkları ile birlikte avukatlar tazminat talep etme hakkına sahiptir. İnşaat alanlarında yaşanan tüm kazaların ihmalkarlık mı yoksa işçiye bağlı hatalardan mı gerçekleştiğinin tespiti de bu noktada bir başka çalışma sahasıdır. Meslek kaynaklı ve bazlı cilt hastalıklarının hastane raporları ile birlikte incelenmesi, fiziksel etkenlerden sonra ortaya çıkmış hastalıklar da diğer gündem başlıklarını oluşturur.

 

 İş Kazası Avukatları ve Kaza Tazminatları

 

            Her Adana iş kazası avukatı aynı zamanda kaza tazminatlarının hesaplanması için standart verilere dayalı bir programa sahiptir. Bu program ile birlikte müvekkillerinin ne kadarlık bir oranda kaza tazminatı alacağı ortalama olarak hesaplanmış olur. Burada bilgisi girilen enformasyonların başında ad- soy ad ve telefon gibi kişisel bilgiler yer almakta. Bunun dışında kaza yaptığı önemin maaşı bu veri alanına girilir. Bunların yanı sıra doğum yılı ve haklılık payı gibi sayısal veriler de söz konusu hesaplamaların konu bütünlüğü içerisinde mevcut olan diğer ünitelerdir. Son olarak tahmini sakatlık oranının da yazılması ile birlikte söz konusu kaza tazminatı hakkında detaylı bir veri girilmiş olur. Kaza tazminatlarının talep edilmesi ve sürecin takip edilmesi iş kazası avukatlarının görev ve sorumlulukları içerisinde yer alır.

   Özkan Hukuk Bürosu vergi suçları avukatı , boşanma avukatı , miras avukatı , iş davası avukatı gibi hukuk dallarında  ekip olarak sizlere hizmet vermeye hazırız. Özkan Hukuk Bürosu iletişim adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.