İş Kazası Avukatı Ne İş Yapar?

 

            Kutsal bir meslek olan avukatlık, kendi içinde bölümlere ayrılır. Her avukat kendine bir uzmanlık alanı seçerek o davalarda boy gösterir. Bunlardan biri de iş davalarıdır. İş kazası avukatı meşakkatli bir meslek koludur. Geniş çaplı çalışma alanına sahip olup alanında tecrübeli avukatlar barındırmaktadır. İş kazası davalarına iş davası avukatları bakar. Avrupa’da yapılan istatistiklerde Türkiye, Avrupa da en yüksek iş kazası oranına sahip ülkedir. Türkiye, dünyada ise 3. En çok iş kazasına sahip ülke konumundadır. 3 milyon iş gücü bulunan dünyada ise yılda 250 milyon iş kazası gerçekleşmektedir.

 

 İş davasında ne yapmalı?

 

            İş davası avukatı, kıdem tazminatından işçinin alacağı maaşa kadar her konuyla ilgilenir. Bunların arasında önemli bir konuma sahip olan iş kazası davalarında genel pencereden bakıldığında işçi işverenle karşı karşıya kaldığında güçsüz konumda olmaktadır. Burada devreye alanında iyi tecrübe ve bilgiye sahip kendini güncel kanunlarla yenileyen iş kazası avukatlarına danışmak gerekir. Ülkemizde son zamanlarda işçi hakları üzerine birçok çalışma yapılmakta ve işçiyi işveren karşısında düşük durumdan kurtarmaktadır.

 

 İş davası avukatı nasıl bulunur?

 

             Teknolojinin ilerlediği bu çağda Google üzerinden bulunduğu ilin adını başa yazarak araştırılabilir. Örneğin, Adana iş kazası avukatı olarak bakılabilir. Adana dışında yaşayanlar ise bulunduğu ilin avukatlarını iyi eleyerek bu alanda tecrübe kazanmış avukatları tercih etmelidir. Yine Google’dan araştırılabileceği gibi çevrede iş kazası davası açan yakınlar var ise yardım istenebilir.

  Özkan Hukuk Bürosu vergi suçları avukatı , boşanma avukatı , miras avukatı , iş davası avukatı gibi hukuk dallarında  ekip olarak sizlere hizmet vermeye hazırız. Özkan Hukuk Bürosu iletişim adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.