İş Davası Avukatı Kimdir?

 

            Türkiye yasalarında işçiler ve işverenler belli kanunlar bazında koruma altına alınmıştır. Bu kanunlar sayesinde işçilerin bir iş yerinde herhangi bir hakkı kaldı ise tazminat davaları ile bu haklarını elde etmeleri mümkün. İşverenler ise işçilerin haksız suçlamaları karşısında kendilerini savunabilme haklarına sahipler. Bu tarz durumlara genelde iş davası avukatı olarak görev yapan hukuk insanları bakar. İş ortamında yaşanan iş kazası, haksız işten çıkarma, tazminatların verilmemesi gibi durumlarda işçiler profesyonel bir iş davası avukatı sayesinde haklarını çok daha kolay bir şekilde elde edebilir.

 

 Firmalarda İş Davası Avukatından Yararlanabilir mi?

 

            İşçilerin mağduriyeti kadar firmalar da iş konusunda çeşitli mağduriyetler yaşayabiliyorlar. Yasalar her iki taraf için de işlediğinden firmalar ve büyük şirketler de iş davası avukatından yararlanabilme şansına sahiptir. Adana iş davası avukatı desteğinden faydalanan firmalar genelde danışmanlık hizmeti ve şirketin hukuki işlerinin yürütülmesi gibi konularda destek alıyorlar.

 

 İş Hukuku Ne Zaman Gerekli Olur?

 

            İş Hukukuna çalıştığınız bir ortamda haksızlığa uğradığınız her an ihtiyaç duyabilirsiniz. İnsanlar genelde ne tür haklara sahip olduklarından habersizdirler. Bu tarz konuları daha bilgili ve profesyonel insanlara bıraktıklarından kendilerini yeterince savunamayabilirler. Bir haksızlık ya da kaza ile sonuçlanan durumlarda İş Hukuku devreye girer. İş yerinde ya da işverenleriniz ile yaşanan tüm sorunları mahkemeye taşıyabilme hakkınız var. Ancak bu durumu profesyonel bir iş davası avukatı ile yaparsanız daha kesin bir sonuç alabilirsiniz.

  Özkan Hukuk Bürosu ceza avukatı , boşanma avukatı , miras avukatı , iş davası avukatı gibi hukuk dallarında  ekip olarak sizlere hizmet vermeye hazırız. Özkan Hukuk Bürosu iletişim adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.