İş Davası Avukatı

İş Davası Avukatı

İş Davası Avukatı

İş Davası Avukatı
 
     İşveren genellikle potansiyel olarak da daha güçlüdür. Ekonomik bir güç olduğundan beraberinde davranış serbestliğini getiriyor. Mağdur durumda olan işçinin benzer bir serbestliği olmuyor. Bu nedenle ılımlı yaklaşım gösteren işveren, davranış şeklinin kötüleşmesini engelleyebilir. Korkusu ile haklarının kontrolünü iyi ve kötü bir dönem birlikte çalıştığı işveren kişinin inisiyatifine bırakma eğilimini gösteriliyor.
 
     Çok büyük kurumsal firmalarda ise bu konuda kendi şirket avukatları yoluyla ile davayı sonuna kadar götüren, şirketin kasasından muhtemel çıkacak tazminatın ne kadar geç olursa o kadar işimi iyi yaptım düşüncesi olduğundan yıllar alıyor. Ancak ölüm veya sakat kalınma gibi bir iş kazası durumunda ılımlı yaklaşım olmaktadır. Bunun sebebi de tazminatın hem kesin olmuş olması ve miktarının büyük olması nedeniyle davanın uzamasının yasal faiz olması nedeni ile miktarın astronomik rakamlara çıkmaması için adana iş davası avukatı gelebilme ihtimalidir.
 
 İş Davası Avukatı Nasıl Olur?
 
     Bu nokta iş davası olarak görevi bulunan vekilin işçi taraflarından dava başvurusu yapılması neticesinde görev olarak davaya devam etmesi ve işveren vekili olarak işletme içinde olayların gelişim sürecine göre öncesinde belirli bazı tedbirler alarak ve önlemleri alan bunları düzenleyen avukat yoluyla davaya devam etmesi durumu oluşur. Birçok durumda işçi aleyhine sonuçlanan durumları iş davası avukatı meydana gelir. Merkezi Adana'da bulunan Özkan Hukuk Bürosu İş Davası sürecini en iyi şekilde yönetmek için ekip olarak sizlere hizmet vermeye hazırız.
 
 İş Veren Avukatı
 
     İşveren olarak şirket içerisinde oluşan çalışanlar ile yapılacak sözleşmeler olduğunda bir avukat tarafından hazırlanması ile haksız mağduriyetlerin genelde yaşanmadığını görürsünüz.

 

Özkan Hukuk Bürosu ceza avukatı , boşanma avukatı , miras avukatı , iş davası avukatı gibi hukuk dallarında  ekip olarak sizlere hizmet vermeye hazırız. Özkan Hukuk Bürosu iletişim adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.