Ceza Hukuku Avukatı

Ceza Hukuku Avukatı

Ceza Hukuku Avukatı 

Ceza Hukuku 
 
     Ceza Avukatı olarak Adana da tanınmış avukatlar yoğun emek vererek mesai altında çalışıyorlar. Çünkü Ceza Hukuku başlı başına çalışma alanı sahip olup sürekli değişen kanunlar ve içtihatların oldukça zaman alır. Bunun yanı sıra ceza davasında müvekkillerin hürriyetleri kısıtlandığından sabıka kayıtları oluştuğundan ayrıca müşteki olan suçtan zarar görmeleri ile şüphelinin cezasız kalmaması için adana ceza hukuku avukatı  yoğun çaba sarf ederler.
 
 Ceza Hukuku Zorlukları
 
     Ceza Evlerinde yaşanan sorunlar sebebiyle de sıkıntılar yaşanır. Her ne kadar kanunlar ve yönetmelik gereği avukatlar Müvekkilleri yoluyla ceza evlerinde görüşseler de gerek ulaşım sorunları, gerekse de prosedür gereği zor zamanlar geçirirler. Ceza hukuku avukatı diğer probleminden biri de savunma haklarının sürekli engellenme istenmesi durumudur. Her bireyin savunma hakkında olduğu toplum tarafından maalesef kabul edilir. Hırsızlık, Terör, Cinayet ile ağır suçlardan dolayı yargılan kişilerden savunan avukatlar sürekli müştekiler olarak diğer kişilerce baskı çerçevesinde tutulmaktadır. Hele ki basına sunulan ceza yargılamasında ise ceza avukatı farklı ithamda bulunulur.
 
 Ceza Avukatı Görevi
 
     Ceza Avukatı gerek soruşturma, gerek kovuşturma aşamalarında müvekkilin hak ve menfaatleri çerçevesinde işlemlerin yapılmasını uygulayarak beraberinde müvekkilinin savunmasını yaparak korur. Soruşturma denilen savcılık sonucunda henüz ceza davasının açılmadığı aşamada avukat ile müşteki veya şüpheli konumunlar da müvekkillerinin mağdur olmaması için delilleri incelenerek beyanlarda bulunabilir. Bunun yanında sıra kovuşturma denilen yargılamada ise müşteri sıfatında olarak müvekkilleri katılan olarak davaya devam ettikleri şüpheli sıfatında, müvekkilleri de artık sanık konumunda kalır.