Ceyhan Boşanma Avukatı

Boşanmalar evliliklerde en istenmeyen sonlardır. Evliliklerin içinden çıkılamaz hale geldiğinde son çare olarak boşanma gerekebilmektedir. En güzel hisler en tatlı hayallerle kurulan evlilikler bir süre sonra ya da uzunca bir süre sonra boşanmayla sonuçlanabilmektedir. Evli çiftler evlilik müessesesinde sağlam adımlarla yürümek noktasında elinden gelen her şeyi yaptığı halde yürütülemiyor ise tek çözüm boşanma olabilmektedir.

Ne yazık ki bazı evliliklerde boşanmak evli kalmaktan daha yararlı olabilmektedir. İki taraf iletişim sevgi ve saygı noktasında birleşip mutlu sorumlu ve saygılı bir biçimde evliliği taşımayı başaramayacak noktaya geldiğinde bir boşanma avukatına başvurmak gerekli olabilmektedir. Eşler arasında ki iletişimsizlik sevgisizlik sadakatsizlik sorumsuzluk ve fiziksel ya da sözel şiddet evliliğin sonlandırılmasında yeterli sebeplerdir.

Son Nokta Boşanma davası

Bazı durumlarda her iki taraf ta kendini o evliliğin içinde mutsuz hissedebilmekte bazı durumlarda da sadece bir taraf evliliğin yükünü taşıyıp elinden geleni yaptığı halde karşı taraftan yapıcı bir davranış bulamamaktadır. Maddi manevi zorlanan taraf ilgisiz ve sevgisiz kalan hatta şiddete maruz kalan eş tek başına da bu evliliği sonlandırmak isteyebilmektedir.

Bu durumda boşanmak isteyen eşe karşı hem sorumluluklarını yerine getirmeyen hem düzeltmek için gayret etmeyen eş bir de boşanma konusunda direnç gösterebilmektedir. Tam da bu noktada mağdur olan eşin haklarını korumak savunmak ve boşanıp o zor durumun içinden kurtulmak için işinde uzman bir avukata ihtiyacı olacaktır.

Uzman Avukat Desteği

Adana Ceyhan merkezli olarak boşanma davalarına bakmakta olan avukatlarımız bu konudaki bilgi birikimi ve tecrübeleri ile boşanmanın en kısa sürede en sağlıklı sonuçlarla tamamlanması konusunda etkindirler.

Boşanma davasının açılması ile başlatılan süreç sonraki aşamalara gerekli hazırlıklar yapılarak devam etmekte gerekli dosyalar mahkemeye sunulmakta ve delil ihtiyacında deliller toplanarak sağlam bir savunma yapılabilmektedir.

Sürecin içerisinde çocuklar hakkında alınması gereken en yararlı kararlar ile ilgili olarak talepler görüşler de bildirilerek çocukların geleceği de düşünülmektedir. Müvekkilin her koşulda hakkını ve hayatını korumak amaçlı çalışmaları ile avukat desteği boşanma sürecinde büyük önem taşımaktadır.