Boşanma Avukatı Nasıl Çalışır?

    Evli bir çift olarak eşiniz ile büyük bir sorun yaşıyorsunuz ve boşanmaya karar verdiniz. Bu süre zarfında ne şekilde yol izlenmesi gerektiğini bilmeyebilirsiniz. Böyle hukuksal durumlarda bir boşanma avukatı sizlere en iyi yolu gösterecek olan kişilerdir. Dava açmaya karar verdiğiniz zaman avukatınız size yol gösterme amaçlı olarak boşanma sebeplerinizi öğrenmek isteyecektir. Sebep olarak gösterilebilecek her bilgi bu süreçte çok işinize yarayacağı için avukatınız ile tam bir işbirliği içerisinde olmanız gerekiyor. Avukatınız boşanma sebeplerinizi değerlendirir, gerekli olan delilleri toplar, boşanma dilekçesini yazar ve eksiksiz olarak bir boşanma dosyası hazırlar. Dosyayı dava açmak için işleme koyabilmek için gerekli dava harçlarını yatırır ve işlemi başlatır.  Merkezi Adana'da bulunan Özkan Hukuk Bürosu Boşanma davaları sürecini en iyi şekilde yönetmek için ekip olarak sizlere hizmet vermeye hazırız.
  
 Avukatınız Sizin Haklarınızı Gözetir
 
     Boşanma süresinde bir avukat her zaman müvekkilinin haklarını gözetmek zorundadır. Sizler de bu süreçte avukatınıza tam anlamı ile güvenir ve işbirliği yaparsanız hasar almadan bu süreci daha kolay bir şekilde atlatabilirsiniz. Adana boşanma avukatı tarafından boşanma sürecinin hızlı ilerletilebilmesi ve sizi en iyi şekilde savunabilmesi için boşanmanın sebebini doğru bir şekilde tespit etmiş olması gerekiyor.
 
 Arabulucu Kimdir?
 
     Çiftler boşanma sürecinde velayet, mal paylaşımı ve nafaka gibi konularda anlaşma yoluna gitmek yerine süreci daha zor bir hale sokabilirler. Özellikle de mal paylaşımı konusunda mal kaçırmaya çalışan eşlere engel olabilmek adına avukatınız arabulucuya başvurabilir ve tarafların mal paylaşımı konusunda uzlaşmasını sağlayabilir. Özkan Hukuk Bürosu ceza avukatı , boşanma avukatı , miras avukatı , iş davası avukatı gibi hukuk dallarında  ekip olarak sizlere hizmet vermeye hazırız. Özkan Hukuk Bürosu iletişim adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.