Boşanma Avukatı

 

Son zamanlarda boşanma davalarının artması ile beraber boşanma avukatı ihtiyacı da artmıştır. Boşanma davaları, velayet ve nafaka gibi konular Aile Hukuku kapsamında değerlendirilmektedir. Boşanma davalarında yaşanan en büyük sorunların başında, herkesin davayı farklı şekilde yorumlamasıdır.
 
Yanlış yönlendirmeler nedeni ile yanlış işlemler yapan kişiler, boşanma davası sonucunda mağdur oluyor. Anlaşmalı ya da çekişmeli boşanma davalarında en küçük bir hata yapılması, kişinin hak kaybına neden olur. Bu nedenle profesyonel bir boşanma avukatı tarafından dava sürecinin takip edilmesi gerekir. Bu sayede tarafların lehine kararlar alınabilmektedir. Boşanma davalarının takibi özveri, sabır ve güven gerektirir. Bunun için doğru boşanma avukatı tercihi son derece önemlidir. Bu konuda kurumumuza güvenebilirsiniz. Dava sürecinizi başından sonuna kadar takip eden avukatlarımız, haklarınızı en iyi şekilde savunur.
 
Boşanma Davası İşlemleri İçin Güvenilir Adres
 
Boşanma davalarında birçok etken dava sürecini etkilemektedir. Cinsel istismar, aile içi şiddet, kadına şiddet, aile bireylerine olumsuz davranışlar gibi suçlar boşanma davasının gerekçesini oluşturur. Özellikle kadına şiddet konusunda artış olduğu için aile hukuku ile ceza hukuku kesişmektedir. Bu nedenle boşanma davasının nedeni çok iyi analiz edilerek, hem boşanma davası hem de ceza davası yönünden müvekkillerimizin lehine olabilecek somut deliller ortaya koyuyoruz.
      
Alanında uzmanlaşmış olan ve boşanma davaları konularında deneyim sahibi avukatlarımız ile bu zorlu süreçte daima yanınızdayız. Çalışma prensiplerimizden ödün vermeden, müvekkillerimizin taleplerini en iyi şekilde değerlendirerek, ihtiyaçlarına anında çözüm sunuyoruz. Evlilik ile evliliğin sona ermesine neden olan haller Türk Medeni Kanunu’nda ayrıntılı bir şekilde düzenlenmiştir. Evliliğin sona ermesine neden olan boşanma hükümleri ise yine Medeni Kanunu’nun 161 ile 184.maddelerinde düzenlenmiştir.
     
Yasa gereğince boşanma yalnızca hâkimin kararı ile mümkün olmaktadır. Mahkemenin verdiği nihai karar aleyhine olan taraf, karşı istinaf hakkına sahiptir. Bu konu için verilen süre, mahkemenin gerekçeli kararı tebliğ etmesi ile başlar. Bu süreçler biraz karışık olduğu için mutlaka uzman bir boşanma avukatına başvurmanız gerekir. Bu konuda avukatlarımıza ve hizmetlerimize sonuna kadar güvenebilirsiniz.
 
Türk Medeni Kanunu’nda belirlenmiş olan boşanma sebeplerinden en az birine dayalı olarak hazırladığımız boşanma dilekçesi ile gerekli başvuru yapılır. İstenen tüm evraklar da eksiksiz bir şekilde dilekçeye eklenir. Tevzi bürosuna evraklar ve dilekçe teslim edildikten sonra hesaplanan harç ile masraflar ödendikten sonra boşanma davası açılmış olur.
 
Sektörün önde gelen isimlerinden biri olan kurumumuz, tüm dava sürecini yakından takip ederek haklarınızı en iyi şekilde korur. Boşanma sürecinin en hızlı şekilde sonuçlanması için bütün girişimler yapılır ve davanın lehinize sona ermesi sağlanır.
 
Sorunsuz Boşanma İşlemleri
 

Boşanma davaları hem davacıya hem de davalı tarafa bazı sorumluluklar yükler. Davanın içeriğine göre bazı delillere başvurulması ve kanunda belirlenmiş olan sürelere uyulması gerekir. Bu adımlar atlandığı zaman davacı ya da davalı taraf davayı kaybetme riski ile karşı karşıya kalır. Bu sorunları yaşamamanız için kurumumuzun deneyimli avukatları tarafından davanızın yürütülmesi önemlidir.
 
Boşanma davası konusunda deneyimli olmayan bir avukat ile çalışan bireyler mahkeme masrafları, tazminat, vekâlet ücreti ve harç gibi bazı ücretleri ödemek zorunda kalabilir. Bu nedenle alanında uzmanlaşmış bir boşanma avukatına başvurularak, hukuki yardım alınması gerekir. Boşanma davası konusunda danışmanlık ve avukatlık faaliyetlerini yürüten kurumumuz, dosya ve dava takibi yaparak en iyi avukatlık hizmetini vermeyi amaç edinmiştir. Boşanmadan kaynaklı tüm hak ve yükümlülüklerinizi öğrenmeniz için ayrıntılı bilgi veren avukatlarımız, tüm mahkeme sürecini yakından takip eder. Boşanma davaları konularında deneyim sahibi olan kurumumuz, hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti sunuyor.
 
Anlaşmalı boşanma, çekişmeli boşanma, evliliğin iptal edilmesi, nafaka, mal rejimi, velayet ve velayetin değiştirilmesi, iddet süresi ve iddetin kaldırılması gibi tüm konularda uzman olan avukatımız, Aile Hukuku kapsamına giren tüm bu davalardan olumlu netice almanızı sağlar.
 
Tarafların anlaşması halinde boşanma işlemi son derece hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir. Haklarınızı sonuna kadar savunacak olan avukatlarımıza güvenebilirsiniz. Aile Hukuku kapsamındaki bütün davalar için bizleri istediğiniz zaman arayabilir ve bilgi alabilirsiniz.